Dermatologia estetyczna

TEL. 606 427 341, ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 7 lok. 50 U 15-375 Białystok

Poczuj się lepiej w swojej skórze!

W ciągu ostatnich dziesięcioleci ta dziedzina dermatologii zyskała bardzo na popularności i niezwykle intensywnie się rozwinęła. Znajomość budowy skóry, mięśni, dokładnego przebiegu nerwów i naczyń daje lekarzom specjalistom możliwość bezpiecznej poprawy wyglądu. Dzięki temu każdy z nas może pozbyć się niedoskonałości, defektów, kompleksów i jednocześnie zapobiegać efektom starzenia. Zabiegi dermatologii estetycznej pomagają odzyskać pewność siebie, podnoszą samopoczucie i sprawiają, że czujemy się lepiej we własnej skórze. Wachlarz zabiegów jest ogromny a wybór odpowiedniego z nich lekarz specjalista opiera na dokładnym zbadaniu potrzeb pacjenta i ocenie możliwości ich zastosowania w konkretnym przypadku.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to najpopularniejszy obecnie zabieg dermatologii estetycznej. Udowodnione jest, że jej regularne stosowanie daje realne efekty, gwarantuje „zatrzymanie w czasie”, tzn. odmłodzenie i odświeżenie skóry nie tylko twarzy, ale również szyi, dekoltu i innych części ciała. Nazwa „mezoterapia” oznacza dosłownie „terapię do środka” co w połączeniu z podaniem preparatu igłą do głębszej warstwy skóry gwarantuje efekty jakich nie osiągnie się używając nawet najdroższych kremów. Zaaplikowane w ten sposób substancje nawilżające (np. kwas hialuronowy), witaminy, aminokwasy czy peptydy stymulują produkcję kolagenu w skórze. Dzięki temu staje się ona lepiej odżywiona, napięta, wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą. Zabieg jest całkowicie bezpieczny. Lekarz, po konsultacji z pacjentem, dobiera odpowiedni rodzaj substancji oraz jego stężenie tak, aby osiągnąć oczekiwane i jak najlepsze efekty. Jest to inwestycja, która się opłaca.

Mezoterapia osoczem bogatopyłkowym

Ten, nazywany „wampirzym liftingiem”, zabieg to forma mezoterapii igłowej. Polega on na podaniu do skóry tzw. osocza bogatopłytkowego uzyskanego przez odwirowanie próbki własnej krwi. Aby go uzyskać pielęgniarka pobiera krew pacjenta a następnie, przy użyciu specjalnych zestawów i specjalistycznej wirówki, przygotowuje lekarzowi preparat gotowy do podania. Uzyskane w ten sposób osocze daje spektakularne rezultaty w walce z wypadaniem włosów i oznakami starzenia oraz w rewitalizacji skóry. Aby nie tracić drogocennych właściwości tego „eliksiru” lekarz po zabiegu zostawia pozostałe na powierzchni skóry osocze i krew, czemu zabieg zawdzięcza swoją wampirzą nazwę.

Wypełniacze

Stosując wypełniacze, czyli kwas hialuronowy o różnych właściwościach, możemy poprawić owal twarzy, zlikwidować zmarszczki, podnieść policzki, uwydatnić usta, zlikwidować tzw. „chomiki”. Na początku wizyty lekarz słucha jakie są oczekiwania pacjenta, odpowiada na wszelkie pytania i wątpliwości, opowiada o przebiegu zabiegu i o tym czego spodziewać się tuż po nim, pomaga ustalić plan działania, dobiera odpowiednią ilość i rodzaj materiałów oraz techniki podania. Wychodząc z gabinetu wyglądamy tak jak chcieliśmy. Efekt i satysfakcja są natychmiastowe. Sam zabieg nie jest bolesny, a dla podniesienia komfortu pacjenta preparaty zawierają środek znieczulający.

Peelingi chemiczne

Te zabiegi wykonywane są w Polsce od ponad 30 lat. Polegają na aplikacji różnego rodzaju wysokostężonych medycznych kwasów chemicznych na skórę. Stosowane są przez lekarzy w celu poprawy kondycji skóry oraz jako zabieg leczniczy, np. przy trądziku lub problemach z przebarwieniami. Efekt zabiegu zależy od rodzaju i stężenia użytego kwasu. O użyciu danego preparatu decyduje lekarz na podstawie oczekiwań pacjenta, potrzeb skóry, ale także czasowych możliwości regeneracyjnych osoby poddającej się zabiegowi. Możliwości tego typu terapii są ogromne i niezwykle satysfakcjonujące. Wykonanie peelingu u doświadczonego lekarza specjalisty gwarantuje pełne bezpieczeństwo i maksymalnie dobre efekty. Warto pamiętać, że większość z nich wykonuje się w sezonie jesienno – zimowym lub na początku wiosny.

Nici biorewitalizujące

Stosujący je lekarz specjalista ma szerokie pole do działania, może poprawiać owal twarzy, zapobiegać opadaniu policzków czy podbródka. Wszystko uzależnione jest od potrzeb i oczekiwań pacjenta, które są gruntownie omówione na początku spotkania. Podczas zabiegu można użyć nici pojedynczych, podwójnych, gładkich lub skręconych. W czasie jednej wizyty wykorzystuje się przeważnie około 10 specjalnie dobranych nici. Zabieg taki to profilaktyka starzenia skóry połączona z widoczną poprawą jej wyglądu. Warto umówić się i dowiedzieć więcej na ten temat.

Najczęściej zadawane pytania

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Po niektórych z nich można właściwie od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i cieszyć się efektami. Po niektórych natomiast należy liczyć się z kilkugodzinną lub kilkudniową rekonwalescencją. Lekarz wykonujący zabieg na pewno poinformuje o czasie, jaki należy przeznaczyć na osiągnięcie pełnego rezultatu oraz o wskazaniach pozabiegowych.

Niestety nie. Ze względu na możliwość wystąpienia powikłań część zabiegów lepiej odłożyć na sezon jesienno – zimowy. Mowa tu głównie o niektórych peelingach, które wykonywane w okresie letnim mogą wpływać na tworzenie się przebarwień. Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa i jak najlepszych efektów, warto poczekać. W razie wątpliwości, czy interesujący nas zabieg jest przeciwskazany do wykonywania w danym sezonie, warto skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Należy pamiętać, że każda ingerencja niesie ryzyko wystąpienia zdarzeń niepożądanych. Wykonując zabiegi medycyny estetycznej u doświadczonego lekarza specjalisty powinniśmy jednak czuć się bezpiecznie. Posiada on bowiem najlepszą i najbardziej aktualną wiedzę o wykonywanych zabiegach, a wieloletnia praktyka i gruntowna wiedza medyczna pozwalają ocenić ryzyko, przeciwdziałać i reagować na niepokojące sygnały. Po niektórych zabiegach może pojawić się przejściowe zaczerwienie, obrzęk, uczucie dyskomfortu lub miejscowe siniaczki.

Wszystko zależy od rodzaju wykonanego zabiegu. Wśród wskazań pozabiegowych może pojawić się między innymi unikanie gorących kąpieli, korzystania z sauny, spożywania alkoholu, podnoszenia ciężkich przedmiotów, wstrzymanie się od intensywnej aktywności fizycznej, czy korzystania z basenu. Lekarz może też zwrócić uwagę na zwiększenie ilości pitej wody, częste używanie kremów ochronnych lub środków nawilżających skórę.

Nie, cena konsultacji jest wliczona w cenę zabiegu. Jeśli jednak po konsultacji z lekarzem potrzebujemy czasu na przemyślenie i nie zdecydujemy się od razu na wykonanie zabiegu, to koszt konsultacji zostanie odliczony od późniejszej ceny zabiegu.

Dermatologia estetyczna

TEL. 606 427 341, ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 7 lok. 50 U 15-375 Białystok